SERGİ KATILIM KOŞULLARI

Sempozyum kapsamında uluslararası ve jürili sergi düzenlenecektir. Sergiye katılacakların eserlerinin değerlendirmeye alınabilmesi için eser görselini ve bilgilerini belirtilen formatta sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

 1. Sempozyum kapsamında düzenlenecek olan sergiye katılacak sanatçı ve tasarımcıların eserlerinin bir görselini (300dpi çözünürlükte jpeg formatında), sanatçıya/tasarımcıya ve esere ait bilgileri, sempozyum web sayfasında ‘giriş’ sekmesi altında bulunan formu doldurduktan sonra ‘kayıt ol’ sekmesinde bulunan eser gönderim formuna yüklemeleri gerekmektedir.
 2. Sempozyum kapsamında düzenlenecek olan sergiye katılacak sanatçı ve tasarımcılar en fazla 2 eserle katılabilirler. Sergiye verilecek eserlerin kısa kenarı en az 50 cm uzun kenarı en fazla 120 cm olmalıdır.
 3. Değerlendirme sonucunda sergilemeye hak kazanan katılımcılara katılım belgesi ve sergi e-kataloğu verilecektir. Katılımcı sergilemeye değer görülen her eseri için sempozyum hesap numarasına katılım ücreti olarak yurtiçindeki katılımcılar 150 TL, yurtdışındaki katılımcılar 25 Euro yatırmalıdır.
 4. Eser /eserlerin ulaşım masrafları eser sahiplerine aittir. Ulaşım esnasında oluşabilecek hasarlardan sempozyum organizasyon komitesi sorumlu değildir.
 1. Eserler sergilenmeye hazır şekilde gönderilmelidir. Aksi durumda eser sergilenemez, kataloğa alınmaz ve ücret iadesi olmaz.Eserlerin her türlü (kırılma, ezilme, deforme vs.) riske karşı korumalı kutu ve/veya ambalajlarla gönderilmesi gerekmektedir.
 2. Eserlerin nakli esnasında oluşabilecek herhangi bir sorun veya müşkül durumdan düzenleme kurulu sorumlu değildir.
 3. Ekte bulunan katılım formlarının bir örneği eserlerin arkasına ve/veya uygun bir yerine yapıştırılmalıdır.
 4. Kurulum gerektiren üç boyutlu (örneğin, endüstri ürünleri tasarımları vb.) çalışmaların kurulumu eser sahibi tarafından yapılacaktır.
 5. Sempozyum sergisi 15 gün açık kalacaktır. Sempozyum bitiminde katılımcılar eserlerini sergiden almayacaklardır.
 6. Sergiye katılan tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir.
 7. Eserler ve katılım belgeleri sergi bitiminde katılımcılara karşı ödemeli kargo ile gönderilecektir.
 8. Şartnamede belirtilmeyen konularda/hususlarda/ihtilaflarda veya tereddüt halinde düzenleme kurulu kararları geçerlidir.
 9. Düzenleme Kurulu katılım şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

KATILIM ÜCRETİ
Sempozyuma Bildiri ile katılım ücreti 100 TL’dir (Ücret her bir yazar için ayrı ayrı yatırılmalıdır. GÖRSED ve DPÜ Öğretim Elemanları ile öğrencilere %50 indirim uygulanacaktır.)

Sergi katılım ücreti, Sempozyuma bildiri ile katılanlardan ayrıca talep edilmeyecektir.

Katılım ücretlerine Sempozyum çantası ve e-bildiri kitabı ile e-sergi kataloğunun bulunduğu Flash bellek gönderimi dahildir.

Sadece sergiye katılacak olanlardan ise 50 TL ücret alınacaktır. Sergi katılımcılarına içerisinde sadece e- sergi kataloğu bulunan flash bellek gönderilecektir.

NOT: Uluslararası sempozyum ve karma sergi katılım ücreti, DPÜ öğretim elemanları ve öğrencilerine, Görsel Sanatlar Eğitimi Derneği (GÖRSED) üyelerine % 50 indirimli uygulanacaktır.

ZİRAAT BANKASI

AHMET YAKUPOĞLU 3.SANAT SEMPOZ

KÜTAHYA ŞUBESİ

179-50274758-5168

IBAN: TR 7000 0100 0179 5027 4758 5168

ULAŞIM

Sempozyum süresince önerilen konaklama noktalarını tercih eden katılımcılar için ve yemek programları için yerleşke içi ulaşım, katılım ücretine dâhildir ve tarafımızdan organize edilecektir.

KONAKLAMA

Sempozyuma bildiri ile katılan tüm katılımcılar Üniversitemiz misafirhanelerinden, rezervasyon yapabilir.

Konaklama bedelleri Sempozyum ücretine dâhil değildir.