Sempozyum Onursal Başkanı
Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN

 “KADİM ŞEHİR KÜTAHYA’YA DAVET”

Kütahya Valiliği olarak; Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü ile birlikte Kütahyalı Ressam Ahmet Yakupoğlu’nun  doğumunun 98.Yılı anısına düzenlenen, ‘1. Uluslararası Ahmet Yakupoğlu Şehir, Sanat ve Tasarım Sempozyumu’nu kamuoyuna duyurmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver Ekolü ’nün son halkası olan, Kütahyalı Ressam Ahmet Yakupoğlu’nun doğduğu kadim şehir Kütahya için düzenlenen; Şehir, Sanat ve Tasarım başlıklı sempozyumda özel konu başlıklarımız; Ahmet Yakupoğlu ve UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına girmiş olan Kütahya İlimiz oluşturmaktadır.

Devamını Oku…

Sempozyum Başkanı Rektör Prof. Dr. Remzi GÖREN

ULUSLARARASI AHMET YAKUPOĞLU ŞEHİR, SANAT VE TASARIM SEMPOZYUMUNA HAZIRLANIRKEN…

                                            “AHMET YAKUPOĞLU’NUN FELSEFESİ IŞIĞINDA…”

Kütahya, çinisi kadar çınarlarıyla, pınarlarıyla muhteşem bir şehir! Kütahya, Çanakkale’nin ruhunu barındıran Dumlupınar’ıyla kahraman bir şehir! Kütahya, en az Amasya kadar, en az 3 Safranbolu, en az 5 Beypazarı kadar tarihi bir şehir! Kütahya en az Bursa kadar Osmanlı, Konya kadar Selçukludur. Konya ne kadar Mevlana ise, Kütahya o kadar Mevlana’dır.

Kütahya, hikâyesi olan bir şehir! Kadim bir şehir! Taşı toprağı altın, havası buram buram Anadolu kokan bir şehir!

Devamını Oku…

 

AHMET YAKUPOĞLU SANAT VE TASARIM SEMPOZYUMU ANA SPONSORU

KÜTAHYA BELEDİYESİ
KÜTSO
ZAFER KALKINMA AJANSI
BAŞTAŞ GRUP
HOTAŞ LEZİZ
KEREMİKA
GÜLÜMSER HATUN TERMAL OTEL & SPA

HABERLER

1. Uluslararası Ahmet Yakupoğlu Şehir Sanat ve Tasarım Sempozyumu Tam Bildiri Kitapçığı, DPU Sosyal Bilimler Dergisi Ahmet Yakupoğlu Özel Sayısı ve Sempozyum Sergisi E-Kataloğunu sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu süreçteki gecikmelere karşı göstermiş olduğunuz hoşgörü ve anlayış için teşekkür ederiz.
Sempozyuma gerek katılımınız, gerekse makale ve bildirileri göndererek yapmış olduğunuz bilimsel katkılar için ve eserinizle sergiye yapmış olduğunuz değerli katkılardan dolayı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü ve Güzel Sanatlar Fakültesi adına sonsuz teşekkürler ediyoruz.
Sanatın ve bilimin buluştuğu, aydınlıklar içinde bir başka atmosferde buluşmak ümidiyle sempozyum düzenleme ve yürütme kurulu adına en derin saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Bildiri Kitabı - Proceedings Book

Sergi Kataloğu - Exhibition Catalog

Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi Özel Sayı - Ahmet Yakupoğlu City, Art and Design Special Issue